УКРАЇНА

УКРАЇНА

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

Офіційна мова:

- українська;

Столиця:

- Київ;

Найбільші міста:

- Київ, Харків, Одеса;

Політична система:

- президентсько-парламентська республіка;

Президент:

- Петро Порошенко;

Площа країни:

- 603 700 км²;

Чисельність населення:

- 45,6 млн. чоловік;

Адміністративне розділення:

- Межує з Росією, Білоруссю, Польщею, Словаччиною та Угорщиною, Румунією та Молдовою;

Розташування:

-

Клімат:

- помірно-континентальний, на Південному березі Криму — субтропічний, середземноморського типу. В Закарпатті клімат м’який, з теплою малосніжною зимою і дощовим літом;

Часовий пояс:

- GMT+2;

Релігія:

- більшість вірян України відносить себе до православних;

Грошова одиниця:

- гривня.

КИЇВ СТОЛИЦЯ УКРАЇНИ

Компетентно & конфіденційно


ЦІКАВІ ФАКТИ

Україна найбільша держава у Європі
Україна входить до ТОП 10 виробників сталі
займає 4 місце в світі за кількістю ІТ фахівців
  • Український «Південмаш» (Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічно чисті ракетоносії у світі. З їх допомогою в космос відправляють комерційні вантажі в рамках міжнародного проекту «Морський старт».
  • Автором першої в світі конституції був український державний діяч Пилип Орлик. 5 квітня 1710 року, в перший день свого гетьманства, Орлик проголосив «Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького».
  • 4 з 10 міжнародних транспортних коридорів проходить через Україну.

УКРАЇНА МАЄ РОЗВИНЕНУ ТРАНСПОРТНУ МЕРЕЖУ:

22 000км залізниць

170 000км автомобільних доріг

2000 км водних шляхів

Україна має у своєму розпорядженні 30% світового запасу чорноземів, завдяки чому з виробництва сільськогосподарської продукції займає:

1 місце в світі з експорту соняшникової олії

3 місце в світі з експорту ячменю

4 місце в світі з експорту кукурудзи

3 місце в світі з експорту пшениці


СТАНЦІЯ МЕТРО «АРСЕНАЛЬНА»

у Києві - найглибша у світі, і вона йде під землю на 105 метрі

АН - 255 «МРІЯ»

літак із найбільшою вантажопідйомністю у світі, розроблений бюр

ОДЕСЬКИЙ ПОРТ

один з найбільших портів Чорноморсько- Азовського басейну, розташований у північно-західній частині Чорного моря.

Технічні можливості порту дозволяють перевантажувати більше 21 млн. тонн сухих і 25 млн. тонн наливних вантажів щорічно. Контейнерні термінали розраховані на перевантаження більше 900 000 TEU на рік. Пасажирський комплекс здатний обслужити до 4 млн. туристів на рік.

АЕРОПОРТ «БОРИСПІЛЬ»

є найбільшим і найпотужнішим в Україні . Він забезпечує близько 65 % авіаційних пасажирських перевезень України, і щорічно обслуговує понад 8 млн. пасажирів.

В світі статус Лаври мають тільки 6 монастирів

Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, що отримала цей статус ще в 1598 р, Свято-Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра в Донецькій області.

КУЛЬТУРА

Тарас Шевченко у своїй творчості відобразив саме ті думки і настрої, які були важливими в житті українців його часу. Про те, що його творчість знайшла відгук у серцях людей, свідчить те, що в другій половині XIX і на початку XX ст. чи не єдиною книжкою у більшості сільських хат України був «Кобзар», вірші з нього вчили напам'ять, за ним училися читати. Автограф поезії Шевченка «Думи мої». В історичному розвитку України Шевченко — явище незвичайне своїм місцем у літературі, мистецтві, культурі. Походженням, становищем та популярністю Шевченко — виняткове явище також у світовій літературі. З 47 років життя поет пробув 24 роки у кріпацтві, десять на засланні, а решту — під наглядом жандармів.

ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА

Перші літературні пам'ятники на території України сходять доби Київської Русі і написані були старослов'янською мовою, що була єдиною офіційною на Русі. Зокрема одними з перших вважаються літопис «Повість минулих літ» та героїчну повість «Слово о полку Ігоревім». Перші книги, написані давньоукраїнською мовою, датуються XVI століттям. Так у XVI ст. був написаний «Лексисъ с толкованіємъ словенскихъ словъ просто», в якій дається тлумачення слів давньоукраїнською мовою. Видатною пам'яткою староукраїнської мови є «Пересопницьке євангеліє», написане в 1556–1561 pp. Протягом XV–XVIII ст. створюється література латинською мовою. Переломним періодом стало видання поеми Івана Котляревського «Енеїда», написаної живою українською мовою. Звідси починається розвиток сучасної української мови, що згодом розвивалася завдяки таким митцям слова як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко та інші.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО

Пантократор — фреска Віктора Васнєцова в Володимирському соборі, Київ

Єгоров, NT-Art Gallery, Одеса

Розвиток образотворчого мистецтва в Україні веде відлік із прадавніх часів. Знахідки археологів, зокрема, періоду трипільської та скіфської культур, вирізняються майстерною технікою виконання і засвідчують високий мистецький рівень витворів предків сучасних українців. Повніше дійшли до нас зразки мистецтва Русі, що було пов'язано з християнською церквою. Провідні жанри образотворчого мистецтва Руської держави — мозаїка, фреска, іконопис і книжкова мініатюра. Іконопис залишався провідним жанром живопису до XVII–XVIII століття. З XVIII столітті в Україні починають розвиватися і світські жанри, зокрема портретний, а пізніше і пейзажний, живопис розвивається у руслі класицизму. У середині XIX століття на зміну класицизму у живописі приходить реалізм. Початок XX століття позначився великою кількістю різноманітних художніх течій, зокрема примітивізмом, а з початком 1930-х років радянське мистецтво розвивається у руслі соцреалізму, що був проголошений єдиним дозволеним художнім методом. У 60-і — 70-ті: роки мистецтво України починає розгалужуватись на офіційне мистецтво й андеґраунд, вільний від партійної заангажованості. Новий етап художньої творчості в Києві розпочинається із виходом на поверхню андеґраунду у 1987p. Спілка художників улаштувала виставку молодих, а напочатку 2000, після Помаранчевої революції, створилася група нової генерації — Р. Е. П.

Євангеліст Марко. Мініатюра з Пересопницького Євангелія

Пасха, М. К. Пимоненко

МУЗИКА

Надбанням української культури є як народне так і професійне музичне мистецтво. Народна українська музика багатоманітна за жанрами і включає календарно- та родинно-обрядові пісні, пісні кріпацького і солдатського побуту, історичні пісні, виконувані під акомпанемент кобзи або бандури, а також потужний пласт інструментальної музики, що включає як ансамблеве музикування («троїсті музики») і використовує різноманітні духові (сопілка), струнні (скрипка) та ударні (бубен) інструменти, так і вівчарські награвання (особливо самобутні інструменти Заходу України — дримба, трембіта). У сучасності народна музика зберігає первісні умови свого побутування лише в західних регіонах, проте народні пісні стали надбанням професійних та аматорських колективів по всій Україні і звучать в автентичному вигляді (ансамблі «Древо», «Володар», «Божичі», «Буття»), у вигляді обробок (Народний хор ім. Верьовки, Капела бандуристів ім. Майбороди), входять до академічної (Є. Станкович) та різних напрямків популярної музики (ВВ, Океан Ельзи, Тартак, Руслана).

ТЕАТР

Українське театральне мистецтво бере свій початок з давніх часів. В епоху Русі відомі театральні вистави скоморохів, про елементи театру були в церковних обрядах свідчать фрески Софійського собору. Перші зразки драми виголошували прилюдно учні київських Братської (Києво-Могилянська Академія) та Лаврської шкіл (XVI–XVII ст.). перший стаціонарний театр в Україні був відкритий у 1795 році у Львові у колишньому костелі єзуїтів. Становлення класичної української драматургії припадає на початок XIX століття і пов'язане з іменами І. Котляревського та Г. Квітки-Основ'яненка. У цей час відкриваються стаціонарні театри в Києві (1806), Одесі (1809), Полтаві (1810) та інших містах. У другій половині XIX століття значний внесок у розвиток театру зробили М. Старицький, М. Кропивницький та Іван Карпенко-Карий. Новий період в історії національного театру розпочався в 1918 р., коли в Києві утворилися Державний драматичний театр і « Молодий театр» (з 1922 р. — модерний український театр «Березіль») Леся Курбаса та Гната Юри. Проте із початком доби соцреалізму новаторські пошуки українських митців було придушено, а ряд діячів (в тому числі Л. Курбаса) страчено.

КОРИСНЕ:

КУРС ВАЛЮТ
КУПIВЛЯ ПРОДАЖ НАЦБАНК
$ 38.746 39.244 39.139
42.282 42.957 42.439
Р 0.000 0.000 0.422
kurs.com.ua
Сьогоднi, 28.03.2024
ЦИТАТА ДНЯ

«Недостатньо бути гарним гравцем, треба ще гарно грати».

Зіберт Тарраш, 
Гросмейстер 
(1862-1934)

ПОГОДА

м/с ПнС / мм рт.ст. % волог.


Президент україни

ВрУ

кмУ

мюУ

КсУ

всУ

вгсУ

васу

АмкУ

ГпУ

СбУ

МВСУ



КОНТАКТИ:

Центральний офіс:
01004, Україна, м. Київ, вул. Антоновича (Горького), 26, офіс 17

РЕЖИМ РОБОТИ:

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00

Сб. - Нд.: за домовленістю

Тел.: +38 (044) 223-77-35 +38 (044) 289-77-35

Факс: +38 (044) 289-55-51

Свідоцтво №283 Міністерства юстиції України
про державну реєстрацію від 16.02.2000 р.

UA RU EN

Четвер

28.03.24

Copyright © 2018 NAK. Все права защищены.